Oranim Academic College

Introduction

Read the Official Description

מכללת אורנים

אודות

מכללת אורנים היא המכללה האקדמית הגדולה ומובילת חינוך בצפון ישראל, קייטרינג אלף סטודנטים הלומדים לתואר ראשון ותואר שני בחינוך, מלמד קורסי הסמכה, אימון קריירה מתקדם. רבים מבוגרינו להמשיך את לימודיהם דרך רודף מעלות השתלמות, הן בארץ והן בחו"ל. בוגרי אורנים יש ביקוש בכל התחומים הקשורים לחינוך - בבתי ספר ציבורי ופרטי, מוסדות חינוך מגוונים, ממשלות מקומיות ואזוריות, משרדי לאומי, תנועות נוערות, מלכ"ר, אומנויות, מדעים, ותעשייה. עשרות אלפי בוגרי אורנים העוסקים בתחומי החינוך בישראל.

המכללה ממוקמת 20 דקות מזרחית לחיפה והוא קרוי על שם עצי אורן הגדלים במקום. מכללת אורנים מחויבת למצוינות אקדמית, מעורבות בקהילה, וקידום ההשכלה הגבוהה. אורנים מתגאים במגוון רחב של תוכניות מעלות, כמו גם סטודנטים מגוונים, עם תלמידים יהודים וערבים מכל הגילים, עדות, דתות, מרקע סוציו-אקונומי.

מכללת אורנים

מי אנחנו

רקע והיסטוריה

יש מכללת אורני שיא מצטיין של הישג בתחום הכשרת מורים והתפתחות מקצועית, פורש בשישים השנים האחרונות. מאז הימייה הראשונה והתחלות צנועות, האורנים פתחו ובעקביות לשמור על מוניטין לאומי כאחד המוסדות הכשרה החינוכיים המובילות בארץ.

מנהיגות בחינוך

בשנת 1938, בישראל שלפני הקמת המדינה, המורה חלוצית ושומרי הסביבה יהושע מרגולין שחזה הקמת סניף צפוני של סמינר הקיבוצים להוראה, בקמפוס כפריים קרוב מאה קיבוצים. האתר שבחר היה טבעון בגליל התחתון, צפונית חיפה, על ראש גבעה מלכותית מכוסה עצי אורן המשקיף על רכס הרי הכרמל. בשנת 1951, סמינר האורנים נוסדו באופן רשמי והיה בין מכוני ההוראה הראשונים בישראל. מטרתה הייתה להכשיר מחנכים עבור גני ילדים, גני ילדים, בתי ספר יסודיים, עבודת נוער, ולעבוד עם עולים חדשים. ב -40 השנים הראשונות, אורנים היה חלק של התנועה הקיבוצית והתחנך רוב הצוות כי נלמד בבתי הספר בקיבוץ.

באמצע שנות ה -1990, אורנים עשתה מעבר דרמטי, כאשר הוא היה מוכר רשמית מכללה אקדמית לחינוך על ידי המועצה להשכלה גבוהה. זה פתח את שעריו לתלמידים מכל תחומי החיים, הרחיבה לחזון ולמטרות שלה, הוקמה לתואר ותעודת החדש, ופיתח שירים חדשים בתוך התוכניות הקיימות. מאז, המכללה סייעה להתמקצע בתחום החינוך, ומציעה הכשרה אקדמית ומקצועית עבור 5000 ב-שירות ומורים בעתיד בכל שנה.

היום אורנים

בשנים האחרונות, עניין המכללה גדל, כמבוגרים צעירים יותר לבחור בחינוך כשליחות שלהם ולראות את הערך להרוויח תואר אקדמי וקבלת הכשרה מקצועית. ישנן תוכניות ייחודיות ומסלולי חינוך ייחודיים המבדילים אורנים ממכללות הוראה אחרות, ומכל המוסדות האקדמיים האחרים. המכללה מושכת אליה סטודנטים מכל אזור גיאוגרפי רחב; עם הארכת כביש חוצה ישראל, הקמפוס הוא נגיש יותר כדי סגל וסטודנטים ממרכז הארץ, כולל ירושלים מטרופולין תל אביב, ואת דרום. היום, אורני מכללה אקדמית לחינוך היא המכללה המובילה חינוך בצפון ישראל, קייטרינג אלף הלומדים לתואר ראשון ותואר שני, מלמד קורסי הסמכה, אימון קריירה מתקדם. רבים מבוגרינו להמשיך את לימודיהם דרך רודף מעלות השתלמות, הן בארץ והן בחו"ל.

המשימה של אורנים

המשימה של אורנים היא לקדם מצוינות בחינוך, הכשרת המורים, המדריכים הטובים ביותר, ומנהיגים חינוכיים במסגרות חינוכיות פורמאליות ובלתי פורמאליות. בוגרינו ללמד בבתי ספר תיכוני, בתי ספר יסודיים, גני ילדים, פנימי, והגדרות קהילה פורמאליות, עוזרים לחנך צעירים להיות מבוגרים אחראים ופורים. מטרתנו היא להכשיר מורים כדי להביא את מלוא הפוטנציאל של כל תלמיד ותלמיד ועל מנת לסייע להם להיות פעילים יותר ונלהב, לומד חזק. אנו שואפים להכין הבוגרים שלנו עבור משתנה, בעולם רב-תרבותי, על ידי הנחלת הערכים של חיים משותפים, סובלנות, ועל כיבוד רעיונות ואמונות מגוונים.

מכללת אורנים

הצהרת חזון

פרופ Yaarah בר-און, הנשיא

רוח אורנים

המכללה האקדמית אורנים היא ביתם לאנשים הרואים בחינוך שליחות שלהם. זוהי קהילה של הוגים ואנשי מקצוע שעובד בחריצות בתחום החינוך, להקים מדינה כחברה הוגנת, שוויונית, ופשוט - ברוח מגילת עצמאות של ישראל. נוסדה (1951) על גבעה ירוקה בצפון, אורנים היא חברה מובילה של שינוי חברתי.

מוסד להשכלה גבוהה, מכללת אורנים מעניקה מהתואר הראשון של מעלות למחנכים במגוון רחב של תחומים ודיסציפלינות, מן מדעי הרוח והחברה למדעי פיזית וטבעי. ניסיון האורנים הוא אחד במחקר תובעני ומשמעת. המכללה יש מוניטין של מומחיות בתחום החינוך, על היכולת להגיב על מה שקורה בשטח, ועל התעקשות נוהג ליידע התיאוריה. אורנים מאמינה בחינוך כולל ומחבקת גיוון, יצירתיות, ואחריות.

תחושת השליחות

המשימה של האורנים היא עיצובה של חברה ישראלית על מנת לשפר את איכות החיים בישראל על ידי הכשרת אנשי חינוך שהנם מנהיגים בקהילותיהם. אורנים מציעים הדרכת חינוך ותמיכה באמצעות רשת רחבה של קשרים בין הקהילות. אורנים שואפים לשמש כמרכז לאומי והבינלאומי של ידע, חקירה, דיון, פיתוח רעיונות ושיטות חינוכיים חדשניים. באמצעות דיאלוג ויחסים הדדיים מתמשכים, אורנים מבקשים לחזק את תחושת החיבור בין התרבויות המגוונות בישראל, ובין ישראל והעולם היהודי, כמו גם בעולם רחב.

מטרות

  1. תוכניות הדרכה: פיתוח הוראה חדשנית ולמידת שיטות ומיומנויות; עדכון תוכניות להכשרת מורים מבוסס על הסינרגיה בין דיסציפלינות שונות; עידוד יצירתיות, סקרנות, למידה עצמאית; שילוב ידע, רגשות, וערכים.
  2. פקולטה: Nourishing פקולטה באיכות גבוהה, הן מבחינה מקצועית והן מהבחינה אקדמית, מצטיין במצוינות שלו אינטלקטואליות, חשיבה ביקורתית, ומעורבות חברתית; ועידוד תרבות מחקר; וקידום יחסים ושיתופי פעולה בינלאומיים.
  3. סטודנטים: הגדרת סטנדרטים גבוהים קריטריונים ברורים לקידום והערכת תלמידים; יצירת קהילה תומכת סביבה מסבירת פנים.
  4. ללימודים מתקדמים: קידום השתלמות למורים לאורך הקריירה שלהם; פיתוח תוכניות לסטודנטים בינלאומיים בחינוך, בחברה ישראלית, ותרבות יהודית.
This school offers programs in:
  • אנגלית

צפה Summer courses »

Programs

מוסד לימודים זה גם מציע:

Videos

Oranim College of Education