קרא את התיאור הרשמי

חינוך סביבתי עבור תיקון עולם (ריפוי היחסים שלנו עם העולם) עם הידיים, המוחות והלבבות שלנו

הוקם בשנת 1997, המרכז לאקולוגיה יצירתית (CfCE) התפתח מתוך רצון גובר בקיבוץ לוטן להקטין את ההשפעות הסביבתיות ולאמץ אורח חיים בר-קיימא יותר. החל מפריצות קרקע מוקדמות בתחום ניהול פסולת ששימשו מודל לקהילות אחרות ברחבי הארץ, ועד ניסויים חלוציים בייצור מזון אורגני מדברי קיצוני ובניית אנרגיה יעילה באמצעות חומרים טבעיים, הפכה CfCE לאימון ברמה עולמית, מחקר ואת מרכז הפגנה לבניית יכולת הקיימות. ההתמקדות שלנו היא בחינוך איכותי, חווייתי ומעשי בהפקת מזון אורגני מקומי, בשיטות בנייה אקולוגיות, בטכנולוגיות מתאימות, בעיצוב פרמקלצ'ר ובחוסן קהילתי המשמש השראה, מוטיבציה והעצמה של אנשים לבניית קהילה בת-קיימא ולפעול באופן יצירתי לשינוי חיובי לקראת צדק חברתי וסביבתי.

CfCE זכה בפרס המגן של המשרד לאיכות הסביבה בשנת 2000 על עבודתו בתחום החינוך הסביבתי והיה בעל תפקיד מרכזי בקיבוץ לוטן שקיבל את הפרס על הצטיינות אקווילג 'בשנת 2006 מתוך רשת הגלובלית של אקווילג' לעבודה בתחום החינוך הסביבתי וקשרי הסביבה, ניהול פסולת ואקולוגיה בניין.

ה CfCE מפעילה קורסים חינוכיים מתמשכים ומותאמים, הכשרה וסדנאות לכל הגילאים, ומנהלת את שמורות הטבע של קיבוץ לוטן, ציפור נודדים, את פארק החיות האקולוגי-אקולוגי-אקולוגי ואת EcoCampus.

107298_20151130_165051.jpg


חינוך סביבתי לתיקון עולם

ריפוי היחסים שלנו עם העולם עם הידיים, המוחות, והלבבות שלנו.


המשימה שלנו

העצמת מקבלי שינוי אינדיבידואלים ומנהיגים עתידיים, לעסוק בפעולה יצירתית לקראת קיימות סביבתית וצדק חברתי על מנת לבנות קהילות בריאות, ארגונים ועסקים.


האסטרטגיה שלנו

כדי לספק הכשרה ברמה עולמית, מחקר והפגנה מרכז לבניית קיבולת עבור כל קבוצות הגיל בייצור מזון אורגני מקומי, שיטות בנייה אקולוגית, טכנולוגיות מתאימות, עיצוב permaculture, וחוסן הקהילה.


מטרתנו

  • להקנות תחושה של פליאה לטבע ולסביבה, תוך פיתוח מודעות וידע על האתגרים הגלובליים
  • להשפיע על יחידים ועל עמדות קהילתיות על החיים
  • להעצים את השינוי באמצעות פיתוח של בנק של רעיונות ושיטות מעשיים על מנת לעודד ולתמוך בפעולות למען הסביבה ולצדק חברתי וסביבתי
  • לחבר את החשיבה הסביבתית העכשווית לפן יהודי ליברלי, פרוגרסיבי, תוך חוגגים את המגוון של כל הרקע התרבותי107707_Testing_soil.jpg
התוכניות מועברות ב:
אנגלית

מוסד לימודים זה גם מציע:

Center for Creative Ecology ~ Green Apprenticeship at Kibbutz Lotan