University of Hong Kong Faculty of Business and Economics

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

אוניברסיטת הונג קונג

HKU, שנוסד בשנת 1911, הוא המוסד השלישוני הוותיק והידוע ביותר בשטח. תוך חיבוק המורשת והמסורות העשירות שלנו, אנו משתדלים להניע את המחקר הגבול ולפתח את דור המנהיגים הבא לעולם.

הודעה מהדיקן

אוניברסיטת הונג קונג (HKU), שאמורה אחר שורשיה למעלה ממאה שנה, עומדת היום בגאווה כאחד המוסדות המובילים להשכלה גבוהה באסיה. ואיתו, הפקולטה לעסקים וכלכלה (FBE) הפכה להיות בית ספר לעסקים מוכר ומוערך באזור.

הפקולטה שואפת לטפח מנהיגים עסקיים מהשורה הראשונה ולטפח מחקר אקדמי ומושקע כדי לשרת את צרכיהם של הונג קונג, סין ושאר העולם בכלכלה העולמית המשתנה במהירות. אנו מעסיקים חוקרים מובילים מכל קצוות תבל המחדירים סטודנטים עם ידע עולמי. עם השיעור הגבוה ביותר של סטודנטים לתואר ראשון שאינו מקומי מבין כל הפקולטות ב- HKU ושתי התוכניות לתארים מתקדמים המדורגות בין חמשת הטופ-אוניברסיטאות של אוניברסיטת אוניברסיטת תל-אביב, FBE מושך את הסטודנטים הטובים והמבריקים ביותר מהונג קונג ומעבר לה.

תכנית ה- MBA במשרה מלאה בפקולטה דורגה כמספרה של אסיה. 1 בדירוגי ה- MBA העולמיים שפורסמו על ידי יחידת המודיעין של Economist במשך תשע שנים ברציפות משנת 2010 עד 2018. בנוסף להציע תוכנית מובחרת של EMBA-Global Asia בשיתוף עם בית הספר לעסקים בקולומביה ובית הספר לעסקים בלונדון עבור בכירים ואנשי מקצוע ממוקדים ברחבי העולם, אנו משתפים פעולה עם בתי ספר לעסקים מובילים ברחבי סין וברחבי העולם בכדי לסנכרן בין חינוך לעסקים וכלכלה. רשת הבוגרים החזקה והרחבה שלנו, עם מנהיגים עסקיים וקהילתיים המשרתים בתפקידי מפתח בתחום הציבורי והפרטי כאחד, מעצימה את טווח ההגעה שלנו ומחזקת את השפעתנו במגזרים ושכבות שונות של החברה.

אני באמת מושפל ומכובד לנקוט במלגת דיוקנזה של הפקולטה בנקודה מסוימת זו בזמן שהעולם חווה אולי את אחד התזיזות הסוציו-אקונומיות והפוליטיות הדרמטיות ביותר בהיסטוריה המודרנית. עליית הכלכלה האסיאתית תלווה גם בהשפעה הולכת וגוברת של בתי ספר לעסקים באסיה, המספקת לפקולטה הזדמנות חסרת תקדים לנצל את חוזקותיה הייחודיות של הונג קונג.

עם תפקידה המסורתי כשער מסחרי ותרבותי בין מזרח למערב, הונג קונג נהנית מיתרון בולט בזמנים משתנים אלה. כעיר שחוגגת את רוחה היזמית, את התמהיל התרבותי המגוון ואת האנרגיה הדינמית הייחודית שלה, הונג קונג משכה בעקביות 'את הטובים ביותר' - כפי שמעידים מנהיגי המחשבה העולמיים ומחנכים ברמה העולמית המרכיבים את הפקולטה שלנו.

אני בונה על בסיס טוב מאוד, אני בטוח שהפקולטה תמשיך להתפתח, להתקדם ולפרוח - לספק את החינוך העסקי והכלכלי הטוב ביותר לסטודנטים; לייצר מחקר תובנה ומשפיע כדי לקדם את גבולות הידע; לשפר את המדיניות הציבורית על ידי מחקר ודיונים על מדיניות אינפורמטיבית; לפתח שיתוף פעולה עם הקהילה העסקית על ידי הכשרה וטיפוח מנהיגים עסקיים בהווה ובעתיד ועל ידי התייחסות ופתרון של נושאים דחופים בכלכלה ובקהילה.

HKU שואפת להיות האוניברסיטה הגלובלית באסיה בעשור הקרוב, בהדרכת "שלוש פלוס אחד" עם חזונות חדשניים, בינלאומיים, בין תחומיים המובילים להשפעה רבה יותר. השאיפות שלנו ב- FBE הן להיות שאפתניות באותה מידה: להפוך לבית ספר לעסקים מוביל באסיה עם השפעה מקומית, אזורית ועולמית משמעותית. אני מזמין אתכם לבוא לבקר אותנו, להצטרף אלינו או לאחד איתנו כוחות, להפוך את הפקולטה לעסקים וכלכלה למגדלור באקדמיה, ולהפוך את העולם למקום טוב יותר.

פרופסור הונגבין קאי - דיקן, יו"ר כלכלה

דירוגים

תכנית MBA מספר 1 באסיה

דירוג ה- Economist MBA 2018

תכנית EMBA משותפת מספר 2 בעולם

QS דירוג EMBA העולמי 2019

חָזוֹן

להיות מוסד אקדמי מוביל בעל השפעה גלובלית לעסקים וכלכלה.

הצעה ייחודית

הפקולטה מושרשת עמוק בהונג קונג, מעורבת במלואה עם סין, ובינלאומית באמת.

משימה

  • לספק חינוך עסקי וכלכלה מוביל בעולם המטפח מנהיגים דינמיים ואחראיים.
  • לקדם את גבולות הידע באמצעות מחקר חדשני ומשמעותי בעולם.
  • ליצור שינוי חיובי בעולם על ידי שיתוף פעולה עם קהילות.

שותפות

בהיותו הפקולטה הבינלאומית ביותר ב- HKU, הפקולטה שותפה אסטרטגית מבוססת היטב עם אוניברסיטאות בעלות שם עולמי ושותפים ארגוניים לאורך השנים, ומספקת תוכן מכוון שוק, ניסיון למידה מעולה ומשאבים אינסטרומנטליים לסטודנטים שלנו.

תוכניות שיתופיות

בפקולטה בהרחבת טווח ההגעה הגלובלי שלה, חברתה הפקולטה ידיים עם בתי ספר לעסקים מהשורה הראשונה. במהלך השנים, הפקולטה מציעה מספר תכניות מובילות ברחבי העולם ברחבי מרכזים פיננסיים בינלאומיים, כולל הונג קונג, בייג'ינג, שנחאי, ניו יורק ולונדון, ומספקות לסטודנטים נקודות מבט עולמיות עם טוויסט אסייתי ייחודי.

תוכנית EMBA-Global Asia

במסגרת השותפות המשולשת עם בית הספר לעסקים קולומביה ובית הספר לעסקים בלונדון, תוכנית EMBA-Global Asia מציעה לסטודנטים חווית למידה ממוקדת גלובלית, רשתות ונקודות מבט רב-פנים, אשר יעמיקו את הבנתן את נוהלי העסקים המערביים והמזרחיים ותכינו אותם להצלחת מנהיגות.

תוכנית DBA של HKU-PKU

תכנית דוקטור למנהל עסקים HKU-PKU (HKU-PKU DBA) מוצעת במשותף עם בית הספר למנהל גואנגהואה, אוניברסיטת פקין. זה נועד לטפח מנהיגים עסקיים עם מומחיות מחקרית מצוינת וחזון גלובלי אסטרטגי, כדי לשפר את התחרותיות של מפעלים מקומיים ולחזק את הכלכלה הריאלית בסין.

תוכנית EMU של HKU-PKU

התוכנית לתואר שני במינהל עסקים (HKU-PKU EMBA), המאמצת גישה בין-תחומית עם נקודת מבט עולמית ומיקוד בסין, מציעה חינוך עסקי מתקדם וידע חדשני בתחום העסקים והפיננסים למנהיגים מכל התעשיות. השותפות האקדמית עם בית הספר למינהל גואנגהואה, אוניברסיטת פקין שואבת מומחיות משתי האוניברסיטאות, ומספקת לסטודנטים הבנה מעמיקה של ההקשר העסקי של שני האזורים.

תוכנית IMBA של HKU-Fudan

מאז 1998 הציעה הפקולטה לה תכנית לתואר שני במנהל עסקים (בינלאומי) (HKU-Fudan IMBA), ששיתפה פעולה יחד עם בית הספר לניהול, אוניברסיטת פודן בשנגחאי. זוהי התוכנית המשותפת הראשונה של הונג קונג ומוסד ה- PRC שאושרה על ידי משרד החינוך והיא דורגה כתכנית הטובה מסוגה על ידי ועדת התארים האקדמיים של מועצת המדינה. בשני העשורים האחרונים התוכנית טיפחה למעלה מ -4,500 מנהיגים עסקיים.

שותפי בורסה בינלאומיים

בפקולטה רשת רחבה עם יותר מ -300 שותפי חילוף ביותר מ- 40 מדינות / אזורים, בצורה חילופי סטודנטים והתמחות. מדי שנה נשלחים יותר מ -400 סטודנטים להחלפה בחו"ל, בעוד מאות סטודנטים בינלאומיים מגיעים לפקולטה ללימודים ובכך יוצרים סביבת למידה דינאמית ורב-תרבותית בקמפוס.

הפקולטה מקשרת גם למוסדות שותפים רבים בסין. באמצעות חילופי תרבות שונים ותוכניות למידה חווייתיות, התלמידים מסוגלים להבין את הסביבה העסקית בסין.

שיתוף פעולה תאגידי

הפקולטה שואפת לחזק את הנוכחות שלנו בקשר עם הקהילה העסקית, תוך בחינת הזדמנויות לשיתופי פעולה במגזר הציבורי והפרטי כאחד. במהלך השנה האחרונה הקימה הפקולטה שותפות חדשה עם CCB, ביטוח חיים בסין (מעבר לים), משאבים בסין, KPMG ופיתוח עולמי חדש וכו '. אנו נמשיך לעסוק ולהרחיב את הרשת שלנו עם שותפים עסקיים חדשים בהונג קונג, סין ושאר העולם ומביאים התפתחויות חלוציות בגבולות אסטרטגיים.

מיקומים

מפרץ טלגרף

כתובת
4/F., K. K. Leung Building, The University of Hong Kong
מפרץ טלגרף, האי הונג קונג, הונג קונג

אקרדיטציות

EFMD Equis Accredited
AACSB Accredited