The Chinese University of Hong Kong, Faculty of Arts

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

הוקמה בשנת 1963, באותה השנה בה הוקמה האוניברסיטה הסינית בהונג קונג, הפקולטה לאמנויות הייתה תמיד מרכזית במחויבותה של CUHK לשילוב מסורות סיניות ומערביות, לחינוך דו-לשוני ולמחקר חדשני. אנו מאמינים כי חקר שפות, תרבויות, דתות, אומנויות יצירה, היסטוריה ופילוסופיה מטפח רוח הומניסטית ומאפשר לנו לעסוק טוב יותר בקהילה גלובלית מגוונת. אנו מתגאים בהיותנו בית אינטלקטואלי של מלומדים בעלי שם עולמי, במיוחד בחקר המחשבה והתרבות הסינית. אנו גם גאים שיש מעל 30,000 בוגרים המתגוררים ועובדים בכל חלקי העולם.

כיום, CUHK Arts היא הפקולטה הגדולה ביותר המוקדשת למחקר וחינוך למדעי הרוח בהונג קונג, עם 11 מחלקות המכסות תחומים אקדמיים מאנתרופולוגיה ועד תרגום, מרכז ללימודי סין, שתי יחידות הוראה בשפות ומעל 30 מרכזי מחקר. אנו מציעים 16 תוכניות עיקריות ברמה לתואר ראשון ולמעלה מ- 30 תוכניות לימודי תואר שני ומחקרות, מתוכן 15 לתואר דוקטור. הצוות האקדמי שלנו המונה קרוב ל -300 פרופסורים ומרצים, עם מגוון רחב של מומחיותם ותחומי המחקר שלהם, עוזר להכשיר לא רק דורות חדשים של חוקרים בתחומים שונים אלא גם לומדים דמיוניים ואזרחי חברה אחראיים.

משימה וחזון

משימה

הפקולטה מחויבת למטרות האסטרטגיות הבאות:

  • לבטא, לחזק ולקדם את ערכי הליבה של מדעי הרוח באמצעות הוראה ומחקר, ודרך תקשורת עם הציבור הרחב;
  • להצטיין בלימודי שפות, עמים, תרבויות, דתות, אמנויות יצירה, היסטוריה ופילוסופיה מנקודת מבט השוואתית המועמדת על ידי מלגה בינלאומית, תוך התייחסות מיוחדת לסין ולאזור;
  • לפתח יוזמות בין-תחומיות לשיפור הדיאלוג ושיתוף הפעולה בין תחומי מדעי הרוח ובין מדעי הרוח ותחומי דעת אחרים, כדי לעמוד באתגרים בגבולות הידע המשתנים במהירות;
  • לחנך את התלמידים לאזרחים אחראיים בקהילה ובעולם, ניסחו ביטוי רעיונות בסינית ובאנגלית, עם יכולת מחשבה יצירתית וחקירה ביקורתית, ורגישות לממדים האסתטיים, האתיים והתרבותיים של נושאים אישיים וחברתיים. .

חָזוֹן

  • להיות אחד ממרכזי הלמידה הטובים ביותר באסיה במחקר על אומנויות ומדעי הרוח, במיוחד במחקר הקשור לסין;
  • להיות מוכר באזור כמרכז חדשני ותוסס להשכלה גבוהה המוקדש לערכי הליבה של אומנויות ומדעי הרוח, חינוך דו-לשוני, מגוון תרבותי ופיתוח תרבות סינית.

142924_photo-1522202176988-66273c2fd55f.jpg

הודעה של הדיקן

שניצני ושמחתי לכהן כדיקן הפקולטה לאמנויות באוניברסיטה הסינית בהונג קונג.

מאז הקמתה בשנת 1963 הקדישה הפקולטה לאמנויות, מנקודת מבט השוואתית ובין-אזורית, לקידום רוח הומניסטית ולשילוב המזרח והמערב, המסורת והמודרניות. המרכזי במשימה שלנו בעולם העכשווי הוא לבטא ולקדם את ערכי הליבה של אומנויות ומדעי הרוח, באמצעות הוראה, מחקר, ועל ידי אינטראקציה עם החברה.

אני מאמין כי חינוך למדעי הרוח או ליברליות הוא הכרחי לכל מאמץ משמעותי להעריך את עושר ההיסטוריה האנושית או לדמיין עתיד משותף ורצוי. חינוך כזה גם מצייד אותנו טוב יותר להבין את הנושאים המורכבים והמאתגרים העומדים בפנינו בהווה.

ב- CUHK Arts אנו שואפים להפוך לאחד ממרכזי הלמידה הטובים והמכובדים ביותר באסיה בלימודי אומנויות ומדעי הרוח, כאשר המחקר על סין והאזור הוא מוקד אסטרטגי. אנו מבקשים להכין את תלמידינו כלומדים יצירתיים וקפדניים, בעלי רגישות הומניסטית וחזון גלובלי. באמצעות הוראה חדשנית, מגוון עשיר של פעילויות חוץ-לימודיות, תוכניות למידה והחלפה מחוץ לקמפוס ובחו"ל, אנו מאפשרים לתלמידים שלנו להרחיב את האופק האינטלקטואלי שלהם, לרכוש רעיונות ושפות חדשות ולקבל חוויות חיים חדשות.

כחלק מאוניברסיטת מחקר מובילה, אנו מחויבים לעסוק במלגה הוגנת, יצירתית ומשפיעה. הצוות האקדמי שלנו ממוקם היטב בכדי לבצע מחקר חדשני, בין תחומי, כמו גם לפתח פרויקטים משותפים בין מחלקות ומחוצה לה. כחוקרי מדעי הרוח, אנו מבצעים מחקר לא רק כדי לתרום ידע ורעיונות חדשים בתגובה לזמנים המשתנים, אלא גם כדי להפוך למחנכים מעוררי תובנה ומרתקים בכיתה.

כדיקן, אני מונחה על ידי המטרות והשאיפות הקולקטיביות של הפקולטה שלנו, והמחויבות שלי היא לכוון את המאמצים שלנו לכיוון שהצבנו לעצמנו. בעבודה משותפת אנו שואפים להפוך את CUHK Arts למוסד ברמה עולמית של מחקר וחינוך. ממוקם כפי שאנחנו בעיר העולמית הונג קונג, החזון וההישג שלנו תמיד יהיו גלובליים.

מקס שיאובינג טאנג
דיקן, הפקולטה לאמנויות
פרופסור Sin Wai Kin למדעי הרוח הסינית

מיקומים

הונג קונג

כתובת
Fung King Hey Building, Faculty Office of Arts, 2/F, of, Hong Kong
הונג קונג, הונג קונג

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך