MEL Erasmus Center for Maritime Economics & Logistics

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

רוטרדם היא הנמל השמיני בעולם, ועד מהרה, אלוף אירופה הבלתי מעורער, כרכב ימי עולמי, אלא גם כמכלול תעשייתי בקנה מידה גדול. לפי ההכרה הכללית, הולנד, השער לאירופה, נמצאת בחזית החדשנות בתחום התחבורה והלוגיסטיקה.

מדיניות הספנות של המדינה מציעה לחברות את אחת הסביבות העסקיות האטרקטיביות ביותר באירופה, ומאתגרת בהצלחה את כל מרכזי הספנות המסורתיים. ארסמוס, האוניברסיטה של רוטרדם עצמה, עומדת במרכז כל זה, מזקקת את תשתית הידע של המדינה בקורס ה- MSc שלה בכלכלה ימית ולוגיסטיקה (MEL); תוכנית פוסט-אקדמית לתואר שני ושלישית, שמטרתה להפוך אנשי מקצוע צעירים ומבטיחים למנהיגי המחר בעסקים ובממשל. וכבר עבור 466 של הבוגרים שלנו, זה הוכיח את האמת.

התוכנית מכינה מומחים עם כלים כלכליים מודרניים וניהול עבור קבלת החלטות יעילה, לספק אותם בו זמנית עם שיטות; מושגים; ותיאוריות שיאפשרו להם להבין ולנתח, במובן הוליסטי ורב תחומי, את המורכבות של שרשרת האספקה הימית העולמית. בדרך זו, בוגרי MEL צפויים להיות מסוגלים לפעול ולהחליט, עם סגנון ניהולי ונחישות, בתנאים מורכבים ולא בטוחים, בסביבה כלכלית וחברתית גלובלית.

Stats

הדגש של הקורסים שלנו הוא על תפיסות ושיטות יסוד תעשייתיות, כלכליות וניהוליות, בעלות השפעה מתמשכת, בהן ניתן להשתמש כדי להסביר פרקטיקות עסקיות מחד, ותהליכי קביעת מדיניות מאידך. לשם כך נדרש שילוב של תיאוריה ותרגול. הנושאים הרעיוניים יותר מטופלים על ידי צוות האוניברסיטה בעוד שההיבטים המעשיים נדונים על ידי השותפים שלנו, כמו מרסק ליין; נמל רוטרדם; מסופי מיכל אירופה (ECT); BIMCO; בנק DVB; TBA, Rabobank, Stolt Tankers, APMT וכו '.

עם תלמידים באים מכל רחבי העולם; יותר מ -50 אנשי סגל אקדמי ומקצועי מפקולטות ארסמוס לכלכלה ומנהל עסקים; שותפים בתעשייה; מרצים אורחים; וכן רשת ארגונית נרחבת, תוכנית MEL באוניברסיטת ארסמוס רוטרדם היא חוד החנית של אשכול הימי של הולנד ושגריר של התפקיד הראשי של האומה בענייני הלוגיסטיקה הימית ואת הנמל.

Classroom

MEL היא הקורס היחיד מסוגו המשלב, בצורה הוליסטית, משלוחים, נמלים, ניהול מסוף, ולוגיסטיקה ימית בסביבה האקדמית של שני בתי הספר המובילים באירופה: בית הספר לכלכלה של ארסמוס ובית הספר לניהול רוטרדם. יחד עם מצוינות אקדמית, MEL שואפת להשיג איזון עדין בין תיאוריה בפועל. זה מובטח על ידי בחירה של השותפים שלנו ואת המעורבות של הרשת הארגונית שלנו. באמצעות הרצאות אורח, סמינרים וביקורי חברה, מתמודדים הסטודנטים של MEL עם התפיסות המוקדמות של "חוכמה קונבנציונלית" ולומדים כיצד להציב אותם בפרספקטיבה הכלכלית הנכונה והרחבה שלהם.

בנוסף, הרשת הארגונית הנרחבת שלנו מאפשרת לתלמידי MEL לחפש הזדמנויות תעסוקה בארגונים היוקרתיים ביותר של "שבב כחול", ובמקרים מסוימים גם לנצל את התשתית ומערכות המידע שלהם בעת כתיבת התזה שלהם.

המסורת הארוכה של האוניברסיטה במחקרי התחבורה החלה עם העבודה על הספנות ועל בניית ספינות על ידי עמיתנו המנוח, פרופסור יאן טינברגן, חתן פרס נובל לכלכלה. מסורת זו ממשיכה בימינו באמצעות תוכניות הדוקטורט בתחום התחבורה והלוגיסטיקה במכון טינברגן, מכון המחקר של ארסמוס לניהול (ERIM), ובתי הספר למחקר, תשתיות ולוגיסטיקה (TRAIL). לפיכך, מחקר חדשני, לעתים קרובות במימון חיצוני, מוצא את דרכו אל הכיתה באופן מלמעלה למטה. דגש על מחקר יישומי מבוסס על אמונה מוצקה שלמרות החשיבות של "מחקר לשם מחקר", במשמעת, כפי שהיא מיושמת בתחבורה ובלוגיסטיקה, ערך המחקר מוכיח על ידי נכונותה של החברה לחסותו.

Testimonial2

רוטרדם היא עיר בינלאומית דינמית צעירה, הידועה בתרבותה ובאדריכלות בעלת שם עולמי. בשנת 2014 הניו יורק טיימס רוטרדם ב 10 העליון של 52 מקומות בעולם לבקר. כמו הלב הכלכלי של הולנד, הנמל הגדול ביותר של אירופה, עיר תוססת, רוטרדם היא המקום האידיאלי ללמוד כלכלה ימית ולוגיסטיקה.

אני סומך כי אתר זה עונה על השאלות שלך על MEL, ואני מצפה לקבל את פניך לרוטרדם ולאוניברסיטה שלנו.

פרופסור דוקטור. ברט דה גרוט

MEL מנכ"ל

10 סיבות עיקריות ללמוד MEL

מוניטין של אוניברסיטת ארסמוס רוטרדם (EUR)

מדורגת באופן עקבי כאחת האוניברסיטאות המובילות בעולם על ידי וול סטריט ג'ורנל, Financial Times, Times מוסף חינוכי וכו 'האירו גאה בשלושת הזוכים בפרס נובל בכלכלה: Jan Tinbergen (1969), Tjalling Koopmans ( 1975) וסר קלייב גריינג'ר (2003).

Testimonial3מוכר לחלוטין

על פי החלטת מועצת הנגידים של EUR, תוכנית MEL מוצעת במשותף על ידי בית הספר לכלכלה של ארסמוס ובית הספר לניהול רוטרדם. שני בתי הספר הם במשותף גופים המעניקים תואר. MEL נהנית הסמכה כפולה על ידי NVAO (הולנדית פלמ"ח ארגון ההסמכה) ו AACSB (האגודה מראש קולגייט בתי ספר לעסקים). משמעות הדבר היא כי תואר MEL יכול להיות מאושר באופן רשמי על ידי משרד החינוך של הולנד, ולכן, תואר מוכר לחלוטין ברחבי העולם.

רשת ארגונית

רשת ה- MEL כוללת יותר מ -50 חברות וארגונים רב-לאומיים כחולים. הבולט שבהם הוא נמל רוטרדם; מארק ליין; מסופי APM; BIMCO; מיכליות טנקים; Vopak; DVB בנק; ואת האצ 'יסון פורט אחזקות (ECT). חברות המצטרפות לרשת הארגונית עשו זאת מתוך הכרה בתפקידה של מל בחינוך אנשי מקצוע ימיים מובילים, בניהול מחקר ובהיותה מרכז ידע ומצוינות בתחום. חברי רשת חברות מספקים ייעוץ עמיתים על כיוון MEL בעתיד, אינטראקציה עם סטודנטים MEL באמצעות הרצאות, אירועים חברתיים, ו לגייס בקרב סטודנטים MEL.

קהילת הבוגרים

רשת הבוגרים שלנו היא אחד הנכסים היקרים ביותר שלנו; אנו עוקבים אחרי ההישגים המקצועיים של בוגרינו בגאווה. בתור בוגר של MEL, אתה יכול להצטרף לקהילת הבוגרים ולקבל גישה לאזור הרשת בוגרי MEL. מספר בוגרי MEL גם חוזרים לכיתה ומספקים את סדרת ההרצאות של בוגרים (ALS). בוגרי MEL אשר כיום אנשי מקצוע פעילים לשתף את החוויות שלהם מאז הסיום עם המעמד הנוכחי MEL ולספק את המעמד MEL עם ההזדמנות ללמוד על איך MEL עזר לקדם את הקריירה שלהם.

Testimonial1מרצים מובילים

מרצים MEL הם תערובת של חברי סגל אוניברסיטת ארסמוס ואנשי עסקים ונשים מצליחים. בדרך זו אנו מבטיחים כי סטודנטים MEL הם הנחה על ידי שני יזמים ואנשי אקדמיה. מספר מרצים MEL כבר מועמד וקיבל פרסים.

תכנית הלימודים מקיפה

MEL שמה דגש רב על הכללת הדעות, הניסיון והדרישות של הענף בתכנון, תכנונו ופיתוח של תכנית הלימודים של MEL. התייעצות בתעשייה אינטנסיבי הוכיח מוצלח לא רק למשוך סטודנטים מובילים, אלא גם להשיג הכרה של MEL כמו MSC המובילים בתחום. MEL היא התוכנית שטבע את המונח לוגיסטיקה ימית, כלומר גישה הוליסטית משולבת ללימוד התחבורה הבינלאומית, יציאות, מסופים ולוגיסטיקה גלובלית. לאחר התייעצות ענפה בתעשייה, MEL ערכה תוכנית לימודים של 15 מודולים אשר מטרתם - באמצעות הפילוסופיה שלהם ויעדי הלמידה האישיים שלהם - להרכיב גישה הוליסטית וסרוגה, משולבת, להבנה ולניתוח של רשתות אספקה ימיות של ייצור, הפצה, שם תחבורה האוקיינוס וניהול הנמל והמסוף לשחק תפקיד מרכזי.

מכון המחקר ע"ש ארים

בתחום המחקר והחינוך, רוב חברי הסגל הפדגוגי של MEL משתתף בתהליכים העסקיים, הלוגיסטיקה ומערכות המידע (LIS) של מכון המחקר של ארסמוס לניהול (ERIM). ERIM הוערכה לאחרונה כאחד משלושת בתי הספר לניהול המובילים באירופה והיא מוסמכת על ידי האקדמיה המלכותית של הולנד למדעים ולמדעים (KNAW).

MEL מחקר

במשך שנים, מחקר MEL 'הגדיר' את תחום הכלכלה הימית ולוגיסטיקה. רוב המחקר שלנו כבר ממומן על ידי ארגונים חיצוניים כגון הנציבות האירופית הבנק העולמי. עבודת הייעוץ לקחה את MEL לארבע כנפות כדור הארץ, מקוריאה לברזיל ומנורבגיה ליוון. הסגל האקדמי מפרסם בכתבי עת מובילים. מחקרים מתקדמים מוצגים בכנסים אקדמיים.

באמת בינלאומי

כמה רווקים, מגמות וכמעט כל תוכניות המאסטר של האוניברסיטה שלנו ניתנות באנגלית. בשנים האחרונות הקמפוס האירו הפך כל כך בינלאומי, כי להסתובב בימים אלה, תוכלו למצוא את זה קשה לשמוע כל שפה אחרת, אבל אנגלית. בכיתה MEL בדרך כלל יש אזרחים מ בין 15 ל -20 מדינות שונות.

רוטרדם

רוטרדם היא עיר בינלאומית דינמית צעירה, הידועה בתרבותה ובאדריכלות בעלת שם עולמי. בשנת 2014 הניו יורק טיימס רוטרדם ב 10 העליון של 52 מקומות בעולם לבקר. כמו הלב הכלכלי של הולנד, הנמל הגדול ביותר של אירופה, עיר תוססת, רוטרדם היא המקום האידיאלי ללמוד כלכלה ימית ולוגיסטיקה.

Rotterdam

מיקומים

רוטרדם

Center for Maritime Economics and Logistics - Erasmus University Rotterdam

כתובת
Burgemeester Oudlaan,50
3062 PA רוטרדם, דרום הולנד, הולנד

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך

אקרדיטציות

AACSB Accredited