Julius Maximilians Universität Würzburg

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

133816_university.jpgתמונה באדיבות Julius Maximilians Universität Würzburg

הִיסטוֹרִיָה

יוליוס-מקסימיליאן-אוניברסיטה וירצבורג (JMU) , שנוסד בשנת 1402, הוא אחת האוניברסיטאות בעולם דובר הגרמנית, בעלות מסורת ארוכה ועשירה. אינספור חוקרים ומדענים מפורסמים הטביעו את חותמם כאן כמו קרל סיבולד, רודולף וירצ'וב ופרנץ ברנטנו.

עד כה, 14 חתני פרס נובל ערכו כאן את המחקר שלהם, כולל וילהלם קונראד רונגן, שגילה צילומי רנטגן בוירצבורג. בשנת 1985 קיבל הפיזיקאי קלאוס פון קליצינג הבחנה זו בזכות גילויו של אפקט הול הקוונטים. הראלד זור האוזן זכה בפרס נובל לרפואה בשנת 2008 על כך שגילה שנגיפים מעוררים סרטן צוואר הרחם.

בנוסף, אחד-עשר מדענים מאוניברסיטת וירצבורג קיבלו פרס לייבניץ - פרס המחקר הגרמני היוקרתי ביותר.

יוליוס-מקסימיליאן-אוניברסיט מתרחב כל הזמן: מאז שנות השישים הוא מתפשט לגבעה בקצה המזרחי של העיר, המכונה האבלנד. קמפוס ירוק צץ שם ומאגד חלקים גדולים של מדע ומדעי הרוח. זה גם הבית של ספריית האוניברסיטה, הקנטינה ומתקני הספורט של האוניברסיטה. בשנת 2011 הורחב אזור זה בכ- 39 דונם נוספים, והציע שטח עצום לחדרי מכון וחדרי סמינרים חדשים.

Outlook

תכניות לימוד חדשות ונהירת סטודנטים חדשים ממשיכות לעורר צמיחה. בניינים חדשים עבור מרכז רודולף וירשוב לביו-רפואה ניסיונית ובית החולים האוניברסיטאי, אולם הרצאות מרכזי חדש ובניין סמינריון לכל הפקולטות, בניין מעבדות מדע, קנטינה חדשה, ושיפוץ הפקולטה לכימיה ורוקחות, מראים כי ה- JMU מתקדם.

עובדות ומספרים

למעלה מ- 28,000 סטודנטים, כולל כ -2,300 צעירים מחו"ל, רשומים בעשר פקולטות. ניתן לחלק אותם לארבעה תחומים עיקריים: מדעי הרוח, משפט וכלכלה, מדעי החיים ומדעי הטבע והטכנולוגיה. האוניברסיטה ובית החולים שלה מספקים תעסוקה לעשרת אלפים איש. בסביבות 3,000 עובדים בסגל האקדמי, יותר מ- 400 כפרופסורים.

פקולטות ומרכזים

פקולטות

 • תיאולוגיה קתולית
 • חוֹק
 • תרופה
 • לימודי אומנות, היסטוריה, פילולוגיה, תרבות וגיאוגרפיה
 • מדעי האדם
 • ביולוגיה
 • כימיה ורוקחות
 • מתמטיקה ומדעי המחשב
 • פיזיקה ואסטרונומיה
 • ניהול עסקי וכלכלה

יחידות מדע מרכזיות

 • גן בוטני
 • בתי ספר למוסמכים
 • מוזיאון מרטין פון וגנר
 • מוזיאון מינרלוגי
 • מרכז רודולף וירשוב
 • מרכז מחקר למחלות זיהומיות
 • בית הספר המקצועי לחינוך
 • המרכז לדידקטיקה מדיה
 • מרכז ייעוץ פסיכולוגי למחוננות

מרכזי שירות

 • ספריית האוניברסיטה
 • מרכז טכנולוגיות מידע
 • המרכז לחינוך גופני וספורט
 • מרכז שפה

133817_university_springtime.jpgתמונה באדיבות Julius Maximilians Universität Würzburg

לימודים

הזדמנויות לימודיות

ה- JMU מציע יותר מ- 250 תוכניות לימוד. לימודי התואר הראשון והשני כוללים את התוכניות הבאות:

חינוך לאמנות, היסטוריה לאמנות, תעופה וחלל טכנולוגיית מידע, ביוכימיה, ביולוגיה, ביו-רפואה, מנהל עסקים, טכנולוגיית מידע עסקי, מתמטיקה עסקית, תיאולוגיה קתולית, כימיה, לימודים קלאסיים, מתמטיקה חישובית, מדעי המחשב, נופי תרבות, מדעי הרוח הדיגיטליים, חינוך, לימודי אנגלית / אמריקה, אתנולוגיה אירופית / מחקרים אתניים, תיאולוגיה אוונגלית, כימיה של מזון, חומרים פונקציונליים, גאוגרפיה, לימודי גרמנית, היסטוריה, גורמים אנושיים במערכות מחשוב, אינדולוגיה / לימודי דרום אסיה, מדעי החיים, בלשנות, פיסיקה מתמטית, מתמטיקה, מדיה תקשורת, לימודי סין / סינית מודרנית, מוזיאולוגיה, חינוך למוסיקה, מוזיקולוגיה, טכנולוגיה ננו-מבנית, פילוסופיה, פילוסופיה ודת, פיזיקה, לימודי פוליטיקה וחברה, משפט פרטי, פסיכולוגיה, משפט ציבורי, שפות וספרות רומנטית, שפה ותרבות רוסית, מדע וטכנולוגיה, חינוך עם צרכים מיוחדים ומדעי ספורט. תכניות ברפואה, רפואת שיניים, בית מרקחת, משפטים והכשרת מורים כמעט בכל סוגי בתי הספר מגיעים לשיאם בבחינה הממלכתית.

השתלמות

בנוסף לכל אלה ישנם קורסים מקבילים וקורסים לתארים מתקדמים ברפואה ניסיונית, משפט אירופאי ותחומי לימוד אחרים. האוניברסיטה מציעה גם כמה קורסי השכלה נוספת, כגון פסיכותרפיה פסיכולוגית, ניהול רכש ואספקה, והמאסטר המנהל לשילוב עסקי (MBA). המרכז ללימודי המשך מרכז את הקורסים החינוכיים במשרה חלקית לאנשי מקצוע, המורחבים ברציפות.

לימודי דוקטורט ולימודי תואר שני

כמרכיב חשוב בקידום הכישרון הצעיר, JMU מציעה תארים לתואר שלישי בכל תחומי הלימוד, אפילו בתחומים בין-תחומיים, עם שיעורים אינטנסיביים וקורסים רב תחומיים משלימים. למטרה זו הוקמו בתי ספר לתארים מתקדמים של אוניברסיטת וירצבורג לסטודנטים מכל התחומים.

מחקר

בפסגה בגרמניה ובעולם

בשנת 2018 הצליח יוליוס-מקסימיליאנס-אוניברסיט וירצבורג להתמודד על תפיסות המחקר החדשניות ביותר בגרמניה עם ההצעה המשותפת שלה לאשכול המצוינות "מורכבות וטופולוגיה בחומרים קוונטיים", המנוהלת בשיתוף פעולה על ידי צוותי הפיזיקה של JMU ו- TU דרזדן.

האוניברסיטה מתהדרת במספר רב של מרכזי מחקר שיתופיים, בתי ספר לתארים מתקדמים וקבוצות מחקר, הממומנות על ידי קרן המחקר הגרמנית (DFG). מתקני מחקר ברמה העליונה הובטחו עבור וירצבורג למרות תחרות קשה מצד מוסדות השכלה גבוהה אחרים.

ה- Julius-Maximilians-Universität הוא אחד המוסדות הגרמניים המצליחים ביותר להשכלה גבוהה. ניתן לייחס זאת לחוקרים ומדענים ברמה הגבוהה ביותר, כמו גם למרכזי המחקר הבינתחומי, שהוקמו בתחומי הרפואה, המדע והרוח.

הצלחה בדירוגים

הדירוגים האקדמיים ממשיכים לאשר את עמדתה המובילה של האוניברסיטה. בתוצאה הכוללת של דירוג שנגחאי 2018, JMU היא אחת מ -200 האוניברסיטאות המובילות בעולם ובטופ 14 בגרמניה; בביו-רפואה, דירוג שנגחאי הציב את JMU בין 100 האוניברסיטאות המובילות בעולם בקטגוריה "הנדסה ביו-רפואית".

ודירוג האוניברסיטה העולמית של Times High School להשכלה גבוהה מעמיד את אוניברסיטת וירצבורג במקום ה -159 ברחבי העולם מבין 1,258 האוניברסיטאות המוערכות ברחבי העולם.

בית חולים אוניברסיטאי

טיפול רפואי מעולה ומחקר ברמה העליונה לטובת החולים: זהו המוטו של בית החולים האוניברסיטאי. מדע וטיפול בחולים שזורים כאן כה כה, עד כי המטופלים מרוויחים תמיד מהסטנדרטים האחרונים בטיפול רפואי.

בית החולים הגיע למקום ה -14 מתוך 1,100 בתי חולים ברחבי גרמניה בדירוג ה- FOCUS. 2017 בית החולים האוניברסיטאי מעניק טיפול לחולים בסביבות 62,000 איש ורואה 261,000 חולים מחוץ לטיפול. מרכז חדש לרפואה אופרטיבית (ZOM) נפתח בקמפוס הרפואי המורחב בשנת 2004. אחריו החל בשנת 2009 המרכז החדש לרפואה פנימית (ZIM). בשנת 2017 אוניברסיטת מרכז כשל לב לאוניברסיטה וירצבורג עברה לבניין מחקר חדש בסמוך לצים. נערכות הכנות לבניינים חדשים נוספים.

קוסמופוליטי וידידותי למשפחה

קשרים בינלאומיים

ה- Julius-Maximilians-Universität מקיים שותפויות רבות עם אוניברסיטאות באפריקה, אמריקה, אסיה, אוסטרליה ואירופה ומחזק קשרים אלה ללא הרף. בנוסף, ישנם יחסים ניכרים ברמה של מכונים ומחלקות. הבינלאומי הוא בראש סדר העדיפויות של ה- JMU. לסטודנטים שלה מוצגות הזדמנויות מגוונות להמשיך בחלק מלימודיהן בחו"ל. בתמורה, לצעירים מאוניברסיטאות שותפות זרות יש סיכוי ללמוד בוירצבורג.

בוגרים

רשת הבוגרים של האוניברסיטה מאגדת תמהיל מגוון מאוד של אנשים. לחבריה ניסיון עשיר המיטיב עם סטודנטים ומרצים כאחד.

מטרת עבודת הבוגרים היא לשמור על ניסיון כזה עבור האוניברסיטה ולאפשר לבוגרים שלנו להשתתף בחיי האוניברסיטה. כל הבוגרים שלנו, כמו גם כל האנשים הנוכחיים שלנו, מוזמנים להירשם בפורטל הבוגרים בדף הבית של האוניברסיטה.

משפחה וילדים

ה- JMU הוסמך שוב כאוניברסיטה ידידותית למשפחה בשנת 2015. הוא פועל ברציפות לשיפור האיזון בין לימודים או קריירה ומשפחה. השירות המשפחתי של האוניברסיטה מספק ייעוץ ומידע בכל ההיבטים בנושא זה. היא מסייעת בסידור מקומות מעונות יום ושמרטפות ומארגנת תוכנית כל היום לילדי בית הספר במהלך החגים. כמו כן, היא מנהלת מתקן המספק טיפול לטווח קצר לתינוקות.

אוניברסיטה ותעשייה

האוניברסיטה חשובה לקהילה העסקית: כשותפה בפרויקטי מחקר מוכווני יישומים וכמחנכת למנהלי המחר במיוחד. האוניברסיטה שומרת על קשרים הדוקים בין האקדמיה לתעשייה כך שהטכנולוגיות החדישות ביותר מוצאות במהירות ובישירות את הדרך מהמעבדה לעולם העסקים.

האוניברסיטה שומרת על המצאות ותוצאות מחקר עם זכויות קניין ומעניק רישיונות. וזה מספק תמיכה לחוקרים ולמדענים שלה שרוצים להקים חברה משלהם.

133818_campus.jpgתמונה באדיבות Julius Maximilians Universität Würzburg

קַמפּוּס

צעיר ותוסס

האוניברסיטה והעיר וירצבורג היו תמיד קשורים זה לזה. באוכלוסייה של כ- 125,000 איש מבטיחים סטודנטים מ- JMU, האוניברסיטה למדעים יישומיים ואוניברסיטה למוזיקה, יחד עם כ- 34,000 איש, כי וירצבורג תישאר צעירה ותוססת. וירצבורג שוכנת באזור גידול יין הררי ומזכיר את אזור הים התיכון. נהר מיין זורם בעיר, ומעניק אווירה רומנטית לרבים ממראותיה. קחו למשל את הגשר הראשי העתיק: פסלי האבן המרשימים, הנוף היפה של המצודה ומרכז העיר ההיסטורי - כל זה מייצר אווירה נהדרת!

החיים לצד הנהר

פעילויות סטודנטים רבות מתקיימות לצד נהר מיין עם הטיילות, האחו וגני הבירה: מגלים את המוזיקה והתרבות של יבשתנו השכנה על כרי הדשא הראשי במהלך פסטיבל אפריקה הגדול ביותר באירופה, הולכים יחפים בחול בחוף העיר או נהנה מהופעות ומופעי תיאטרון על במה צפה במהלך פסטיבל הסיפונים של וירצבורג - כל זה ועוד מוצע בווירצבורג. אירוע פופולרי נוסף הוא פסטיבל מוצרט, בו מופיע "סרנדה מספר 13" באווירה רגועה בגן החצר של בית המגורים.

על העיר

ניתן לכסות את המרחקים במרכז העיר ווירצבורג בקלות ברגל. אנשים ספורטיביים יכולים להגיע לכל היעדים באופניים. לא חסרות אפשרויות ספורט בעיר; יש מסלולי רכיבה על אופניים, ריצה והחלפה על קו, המובילים לאורך נהר מיין או דרך הכרמים. האוניברסיטה מציעה מגוון רחב של פעילויות ספורט, החל מקפוארה ליוגה.

תרומה תרבותית של האוניברסיטה

ה- JMU גם מועיל מבחינה תרבותית לעיר ולאזור הרחב: קונצרטים של המכון לחקר המוסיקה או תערוכות במוזיאונים של האוניברסיטה מעשירים את הסצנה התרבותית. עבור הקהל הרחב האוניברסיטה מארגנת הרצאות, קריאות ואירועים ציבוריים אחרים. בנוסף, ישנן מעבדות לתלמידי בתי ספר, אוניברסיטת ילדים, אוניברסיטת תלמידי בית ספר ותוכניות לימוד לאזרחים ותיקים. כל האירועים הללו בשילוב עם הצעות תרבות ומתקני פנאי אחרים בווירצבורג - תיאטראות, הופעות, פסטיבלים באוויר הפתוח ופסטיבלי יין - ליצירת סביבה אטרקטיבית בה ניתן לחיות ולעבוד.

133815_Wurzburg.jpgתמונה באדיבות Julius Maximilians Universität Würzburg

מיקומים

וירצבורג

כתובת
Sanderring 2
D-97070 וירצבורג, בוואריה, גרמניה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך