Estonian Academy Of Music And Theatre

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

משימתה של האקדמיה למוסיקה ולתיאטרון האסטונית היא לתרום להתפתחותה של חברה אסטונית ממוקד אנוש, התפשטות חשיבה יצירתית ושימור השפה והתרבות האסטונית באמצעות חינוך בתחומי המוסיקה והתיאטרון, קידום עבודה יצירתית ומחקרית.

EAMT מעריכה את שימור ערכי היסוד של התרבות הלאומית של אסטוניה ושמירה על המסורות האקדמיות של חינוך המוסיקה והתיאטרון באירופה, תוך פתיחות להתפתחויות האחרונות בעולם המוסיקה והתיאטרון.

EAMT היא אוניברסיטה ציבורית למוסיקה ודרמה, המציעה השכלה גבוהה בכל תחומי המוסיקה והתיאטרון העיקריים, באמצעות תוכניות רווקים, מאסטר ודוקטורט. למרות עם כ -700 סטודנטים EAMT הוא הקטן מבין שש אוניברסיטאות ציבוריות אסטוניות ומוסדות להשכלה גבוהה באוניברסיטה, בעולם ניתן להשוות את האקדמיה למוסיקה ולתאטרון בינוני.

תוכניות הרווקים מספקות הכשרה לזמרים ולנגנים, כמו גם מנצחים, מלחינים, מוזיקולוגים, מורים למוסיקה ומהנדסי קול. תוכניות הלימוד כוללות גם חינוך והכשרה נוספים במוסיקה קאמרית, ליווי, אלתור עכשווי וניהול תרבותי. תוכניות הלימוד למוסיקאים מתמקדות באופרה, באנסמבל וביצירה תזמורתית או אופרה; תורת המוסיקה וההיסטוריה, כמו גם תחומים אחרים במדעי הרוח. ניתן גם לקבל הכשרה.

היסטוריה קצרה של האקדמיה למוסיקה ותיאטרון של אסטוניה

כמו במדינות אירופאיות אחרות, החינוך המוסיקלי באסטוניה קשור באופן היסטורי לפעילות של אוניברסיטאות וכנסיות. כבר בסוף המאה ה -19, היו כמה בתי ספר למוסיקה פרטית המספקים חינוך מומחה בכלים שונים.

בשנת 1919, כאשר שני המוסדות העצמאיים לחינוך מוסיקלי הוקמו בטאלין ובטארטו, נחשבת תחילתה של השכלה מוסיקלית גבוהה יותר באסטוניה. בית הספר למוזיקה ע"ש טארטו הפך למוסד חינוכי למוסיקה משנית, הידוע כיום כבית הספר למוזיקה היינו אלר.

בית הספר למוזיקה ע"ש טאלין, הנחשב לקודמו של ה- EAMT, הוקם על ידי מחלקת המוסיקה של אגודת "אסטוניה", בטקס הפתיחה שהתקיים ב -28 בספטמבר 1919 באולם הקונצרטים באסטוניה. מ1919-1923 מנהלת בית הספר הייתה Mihkel Lüdig.

בשנת 1923 שונה שמו של המוסד הזה לקונסרבטוריון של טאלין. בשנת 1925 אימצו מנהלי בית הספר תקנון חדש, ובהתאם לשינויים אלה בחר בית הספר בפקולטה של ​​פרופסורים: ר 'בוקה, א' קאפ, ג 'יי פאולסן, פ רמול וא' טופמן. יחד עם א ' וה. Lemba וג' תם, שקיבל בעבר מרצם מהקונסרבטוריום של סנט פטרבורג, קונסרבטוריון טאלין היה עכשיו 8 פרופסורים. המספרים בהמשך יגדלו. עשרת הסטודנטים הראשונים סיים בשנת 1925. הרמה האקדמית של הקונסרבטוריון יכולה להיחשב גבוהה יחסית, שכן רבים מתלמידיה השתתפו בתחרויות בינלאומיות בשנות השלושים. המצליח שבהם היה טית קוסייק, שזכה בפרס הראשון בתחרות השירה הבינלאומית בווינה ב -1938.

במקור מוסד פרטי, הקונסרבטוריון הפך הולאם בשנת 1935. בשנת 1938 נפתח בית הספר הממלכתי הממלכתי.

הכיבוש הסובייטי, שהחל ב1940, לא מצליח להשפיע על הקונסרבטוריום. המטרה הייתה להביא את מערכת החינוך המוזיקלית בקנה אחד עם הדעות הרווחות של ברית המועצות. רה-ארגון מחדש של הלמ"ס הלך מיד כמעט. דוגמה לשינוי זה היתה חיסול המוזיקה של הכנסייה כתחום התמחות; יתר על כן, החלה ההוראה של נושאים פוליטיים.

בעקבות הגעתו של כוחות כיבוש גרמנים, הקונסרבטוריום נאבק להחזיר את פעילויות ההוראה הקודמות שלה. ג 'יי אביק, שחזר לתפקיד המנהל, ביקש לגייס כמה שיותר מדריכים אקדמיים לשעבר. עם זאת, המציאות של המלחמה באופן משמעותי הפריע תהליך הלימוד. במהלך ההתקפה האווירית 9 מרס 1944, הבניין של הקונסרבטוריום, כמו גם את רוב הציוד שלה, נהרס כמעט לחלוטין. בנובמבר 1944, בעקבות שינוי נוסף של כוח, הקונסרבטוריום נפתח מחדש. בית בשדרה 3 Kaarli נבחר לכהן כבית הזמני של הקונסרבטוריום. ב -1950 התכנס הוועד המרכזי של המפלגה הקומוניסטית של המפלגה הקומוניסטית השביעית עם תוצאות הרסניות של אנשי הקונסרבטוריון. מרצים מרשימים רבים נאלצו לעזוב מסיבות אידיאולוגיות; שלושה מהם - א 'קרינדי, ר' פאטס וט 'ווטיק - נעצרו ונשלחו למחנה עבודה.

הסביבה היצירתית של הקונסרבטוריום התחילה לראות התעוררות באמצע 1950s. כמה מרצים שהיו "נעדרים זמנית" הצליחו לחזור. בשנת 1957 הוקמה הפקולטה לדרמה בקונסרבטוריון, כאשר וולדמאר פאנסו הפך לראש הראשון. הפקולטה לדרמה נפתחה בבניין טומפול לשעבר בטומפיה. בשנות ה -70 נפתח מחדש כיתת האברים, שנסגרה ב -1950. בשנת 1971 חודשה תוכנית להכשרת מורים למוסיקה לעבוד במערכת החינוך המקיף. מספר הסטודנטים הלומדים בקונסרבטוריום גדל במידה ניכרת. Venno Laul, שהתמנה רקטור ב1982, העלה שוב את רעיון הקמת מתקן לבית ספר חדש. הוא הלך על מנת לפקח על שלב תכנון של הפרויקט; עבודות הבנייה בפועל הפכו באחריותו של הרקטור הבא.

ב1989, זמן קצר לפני יום השנה 70th של בית הספר, את שמה לשעבר - "טאלין הקונסרבטוריום" - שוחזר. ארבע שנים מאוחר יותר נקרא בית הספר "האקדמיה האסטונית למוסיקה" (Eesti Muusikaakadeemia). שינוי זה היה נחוץ כי באירופה, "קונסרבטוריון" מתייחס לעתים קרובות למוסד של חינוך מוסיקלי משני.

בשנים 1987-1993 התקיימה שיפוץ ושיקום מקיף בבניין הפקולטה לדרמה, אשר אפשרה לפקולטה להתחיל להשתמש בכל הבניין הדו קומתי בטומפה. בשנת 1995 הפקולטה הדרמה הייתה שם בית ספר תיאטרון הגבוה.

בשנת 1992 נבחר פרופ 'פיפ לסמן לרקטור. נעשתה רפורמה מקיפה במבנה המחקר ובית הספר אימץ מערכת לימוד מבוססת-נושא. לימודי התואר הוכנסו לסטודנטים של תוכנית ארבע שנים יקבלו תואר ראשון. בשנת 1993 נוספה תוכנית לתואר שני לתואר שני. ב -1996 הונהגה תכנית דוקטורט בת 4 שנים בתחום המוסיקולוגיה, ואילו בשנת 2000 תוכננו תכניות לימוד ספציפיות למבצעים ולמלחינים. בשנת 2006 נוספה תוכנית חדשה לאמנות דרמטית, שגם בה יש דגש יצירתי.

בשנת 1999 האקדמיה למוסיקה של אסטוניה הוענק סוף סוף מה זה היה מחכה במשך 55 השנים האחרונות - בניין חדש במרכז טאלין. נכון לעכשיו, הוא אחד המבנים הקונסרבטורי הטובים ביותר המודרני ביותר בעולם, במיוחד לגבי הפונקציונליות שלה ופתרונות טכנולוגיים.

בבניין החדש של EAM יש 7 500 מטרים רבועים של שטח שמיש תוכנן ונבנה במיוחד עבור מוסד חינוכי מוסיקלי גבוה. ישנם 60 כיתות ו -14 חדרי חזרות שבהם ניתן לקיים שיעורים. ראוי להזכיר את האולם הקאמרי הקטן של EAMT, המונה 130-200, כיתת מקהלות בשילוב עם אולם גדול ל -77 סטודנטים, חדר אודישן ל -40 איש עם בארוק חדש, סטודיו האופרה, מעבדת המוסיקה האלקטרונית אולפן הקלטות, ספרייה עם מתקני מחשב ואולם אוכל לתלמידים. הבניין עומד בדרישות האקוסטיות הגבוהות ביותר, ומתגאה בחדרים אטומים לרעש עם אפשרויות להתאים את האקוסטיקה של כל חדר קיים על ידי הוספה או הסרה של לוחות קיר.

היום EAMT הוא תחרותי למידה בינלאומית מתקן מחקר. רוב המוסיקאים האסטוניים היו מעורבים עם EAMT או דרך הלימודים שלהם או באמצעות הוראה. הבוגרים הידועים ביותר שלנו כוללים את המלחינים ארבו פארט וארקי-סוון טאור, פסנתרנים פיפ לסמן וקאלה רנדלו, וכן מנצחים אולארי אלטס, טונו קלוסטה, ארי קלאס, ולו פאהן וארבו וולמר. רוב השחקנים והמנהלים בתיאטרון האסטוני הם גם בוגרי בית הספר הדרמטי שלנו. השם הנוכחי של האקדמיה - האקדמיה למוסיקה ותיאטרון של אסטוניה - אומץ בשנת 2005.

מיקומים

טאלין

כתובת
Estonian Academy Of Music And Theatre
Tatari 13,

10116 טאלין, מחוז האג'ו, אסטוניה

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך