Dun Laoghaire Institute of Art, Design and Technology [IADT]

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

בדאן לירי מכון לאמנות, עיצוב וטכנולוגיה (IADT) הוקם כמוסד להשכלה גבוהה אוטונומי בתוך המכונים של מגזר הטכנולוגיה ב -1 באפריל 1997. באותו יום, בדאן לירי מכללה לאמנות ועיצוב, עם 450 התלמידים שלה, התאגדה במכון החדש ופיתחה מאז בית הספר שלנו, כמו של יצירה. שני בתי ספר הוקמו ab-initio. בית הספר לקריאייטיב טכנולוגיות ובית הספר למנהל עסקים ומדעי הרוח לומד התלמידים הראשונים שלהם באוקטובר 1998. בשנת 2012 שלושה בתי הספר אקדמיים amgimated לשתי פקולטות: הפקולטה למדעית הרוח והחברה ופקולטה לקולנוע, אמנות ויצירתי טכנולוגיה. כיום, יש IADT 2,300 סטודנטים במשרה מלאה, 800 סטודנטים במשרה חלקית ומוגדר לגדול ל -3,000 מקומות + במשרה מלאה. IADT בנה מוניטין בינלאומי במגזרי תקשורת יצירתיים, תרבותיים ודיגיטליים, והוא גם שותף מוערך חינוכי וארגוני בבדאן הלירי / Rathdown ואזור דבלין והחוף המזרחי הרחב יותר.

IADT - מקורות

מקורותיה של דאן הלירי המכללה לאמנות ועיצוב ניתן לייחס לתגובה על ידי מה שהיה אז תחת הכותרת בורה הוועדה המקצועית הלירית דן חינוך (VEC) לצורך מקומי של בוגרי בית ספר לקורס תיק להתכונן לכניסה למכללות אמנות ועיצוב. מהתחלה צנועה זו המכללה גדלה במוניטין והפך לאחד מבתי הספר לאמנות, עיצוב וקולנוע המוביל בארץ. כמובן שלפני תעודה של שנה אחת באמנות ובעיצוב הוקם במכון הטכני בדאן לירי ב1960 של המנוח ופותח על מנת להפוך את קורס יסודות אמנות הראשון באירלנד.

ב1970-1971 בדאן הלירי VEC קבל אישור לקורס של שלוש שנים נוסף שמוביל לדיפלומה באמנות ועיצוב.

באוגוסט 1979, שר החינוך סיכם על הקמת 'לירית מכללת דן לאמנות ועיצוב' [DLCAD] כישות נפרדת מ-1 בספטמבר 1979. ב -1 באוגוסט 1980, שר החינוך נתן צו מייעד 'בדאן לירי המכללה לאמנות ועיצוב' כמוסד מוכר NCEA. VEC התחייב תכנית פיתוח כדי לשפר את המתקנים המסופקים לתלמידים בבית הספר ובנייה נוספת בכביש יורק הפכה זמינה החל מינואר 1981. החל מ -1 באוקטובר 1981, מנהלת התמנתה לבית הספר.

בהתפתחות נפרדת, המחלקה לחינוך רכש אחים הנוצריים 'בסמינר בCarriglea הפארק ב1982, על למידה של האחים הנוצריים' על כוונה למכור את הנכס ולאחד את הפעילויות שלהם במרינו. זה מעניין לציין כי מחיר הרכישה לקמפוס של 1982 2million ליש"ט! משרד החינוך בוחן האפשרות של הקמת 'אזורי מכללה טכנית' באתר - מסיבות רבות, זה לא יהפוך למציאות עד 1997. עם זאת, עם קרקע ומבנים פנויים חינוכיים בCarriglea, נוצרה ההזדמנות לתת מענה לצרכי דיור הדחופים של DLCAD והסדרים שנעשו עם VEC לאפשר למכללה כדי לאתר מהעיירה בדאן לירי לקמפוס Carriglea.

המפגש האקדמי של 1983-1984 ראה את השיפוץ הנרחב של בנייני הקמפוס, כהכנה למהלך של המכללה לאמנות ועיצוב. בהזדמנות זו הייתה ההתלהבות נלקחה על ידי צוות בהתייעצות עם צוות העיצוב ומכללה מתוכננת היטב, פונקציונלית ומאובזרת כראוי התגבשה בקמפוס, כולל דירות סטודיו, סדנאות ומשרדים. קורסים ברמה השלישית חדשים בתעודה הלאומית, דיפלומה הלאומית ורמות התואר תוכננו, אומתו על ידי NCEA, וליישם. בעוד מספרים מוגברים של תלמידים בהדרגה זה לא היה עד 1 ספטמבר 1988 שמבנה כוח האדם של המכללה היה משופר ומשקף את המצב ברמה השלישית של צוות. המכללה גדלה בהדרגה ועל ידי 1997 הייתה 450 סטודנטים שלמדו.

IADT - ההקמה בתוך המכונים של מגזר טכנולוגיה בשנת 1997

הקמתה של דאן הלירי המכון לאמנות, עיצוב וטכנולוגיה תחת מעשי RTC על 1 אפריל 1997 הבינו שאיפה הארוכה שנערכה דאן הלירי VEC, צוות של DLCAD וקהילה הרחבה יותר ליצירה במכללה רמה השלישית בהיקף מלאה המבוססת ב בדאן לירי. קבוצת עבודה הושלמה התכנון והקימה IADT עם חזון שהמכללה החדשה הייתי להגדיל את הקרן שהקימה ומוניטין באמנות, עיצוב ותקשורת דרך דיסציפלינות חדשות, מחבקת את מדעי הרוח, טכנולוגיה ועסקים. זה הוכר בנוסף במתן השמות הייחודיים של המכללה ואת השילוב של אמנות, עיצוב וטכנולוגיה בשמו ובשליחות.

הקמפוס גדל באופן משמעותי בתקופה מאז 1997, עם התוספת של בניין אטריום [1998], Carriglea הבניין [2002], Mediacube [מדיה דיגיטלית מרכז דגירה] ב2007, [בניין Backlot [2012] ולאומי בית הספר לקולנוע 2013]. מספרי סטודנטים גדלו מ -450 עד 2,300 עם צמיחה נוספת ל3,000 + תלמידים ותכנית בנייה נוספת מתוכננת.

מיקומים

דבלין

כתובת
Kill Avenue
Dun Laoghaire
South County Dublin

NL3-07-WK7 דבלין, מחוז דבלין, אירלנד

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך