University of Calabria

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

Unical. אופי מיוחד

מה הופך מיוחדת האוניברסיטה שלנו הוא אנסמבל של אנשים ודברים שיוצר פרויקט גדול, היסטורי, אסטרטגי ותרבותי.

תכונה זו לא נעלמה מעיניו בעת הביקור קמפוס Arcavacata, במיוחד אם ניקח בחשבון את ההיסטוריה של דרום איטליה וקלבריה, אשר בכמה הזדמנויות אחרות השיגו תוצאות יוצאות דופן ומשמעותיות דומות.

למעשה, למרות מה שקרה למרבה הצער בכמה מקרים בדרום איטליה, לא היה מושג מיהר ומבולבל מאחורי הפרויקט הזה. מאז ראשיתה, האוניברסיטה שלנו יש לו, פשוטו כמשמעו, את הנשמה ומצפון שהיום כוללים את האישיות שלו, ולכן, האופי המיוחד שלו.

אופי הייחודי של קמפוס Arcavacata נגזר בדיוק מהעובדה שזה אחד מכמה יוזמות - לא רק בתחום האוניברסיטה - שאחריו תוואי מדויק המבוסס על חזון אסטרטגי של פיתוח חברתי, כלכלי וטכנולוגי. זה היה חזון שאפתן חייב לעשות את ההבדל.

הפרויקט של האוניברסיטה שלנו נולד בשנתי השישים, בתקופה של שינויים גדולים למדינה שלנו; הדיון כלכלי, פוליטי ותרבותי הפורה מושפע באופן בלתי נמנע באוניברסיטאות ובתפקידיהם ופונקציות שברגע היסטורי מסוים.

ויכוח כזה היה אפילו יותר משמעותי מנקודת המבט של קלבריה, אזור שאיפה לצמיחתה והתפתחות.

זה היה בלתי נמנע לתוהה איזה סוג של אוניברסיטה היה הכרחי לקלבריה ומה מאפיינים "יצור" החדש הזה לי תכונה, שכן הוא היה נתונה באחריות רחבה יותר ומאתגרת יותר מאלה שהוקצו באופן מסורתי לאוניברסיטה: ראשון כדי לעורר ולאחר מכן להצטרף ל עם המיקום הדינמי ובר-קיימא באזורנו בהקשר הכלכלי והחברתי הלאומי.

זה היה דרישה תרבותית הדורשת תגובה חד-משמעית להתחיל עידן חדש של מעורבות האזרחית ותחייה, הסתובב במוסד במיקום אסטרטגי בליבה של הצרכים ונקודתי המבט של האזור.

תגובה כזו הייתה הולמת ותואם את "הפרופיל" שאוניברסיטאות חדשות נדרשו לאמץ ברמה בינלאומית. הפרופיל של האוניברסיטה שלנו נבנה סביב הרעיון של הקמפוס והיה, ועודה, נתפס כמעבדה גדולה של רעיונות והשראות שהשאירו את חותמם, ובכך מעצבת את אופייה המיוחד של האוניברסיטה.

עם אוניברסיטת קלבריה, התרומות התרבותיות והחידושים שהתנסו כבר כמה זמן הן באירופה ובארה"ב, יובאו למדינה שלנו והועברו למערכת האוניברסיטה הלאומית.

הקמפוס הראשון והגדול ביותר באיטליה הפך עד מהרה לכור היתוך של מוח הבינלאומי והלאומי, שעדיין מהווה סימן ההיכר של האוניברסיטה.

הדיון על הרעיון החדש של האוניברסיטה שהתחיל היה מחומם עדיין, ברמה גבוהה ומשמעות רבה, ומעורב מנהיגים פוליטיים בולטים ואינטלקטואלים כמו טריסטנו Codignola, לואיג'י Firpo ואומברטו Caldora, כמו גם כמה נציגים אחרים של ליי תרבות -socialist ששיחק תפקיד מרכזי בתהליך המודרניזציה של המדינה בשנתי השישים.

נושא הדיון היה איך האוניברסיטה יכולה להיות יזום תוך שימוש בקריטריונים שונים לאלה המשמשים בעבר.

אוניברסיטת התינוק של קלבריה התחילה ברגל ימין, גם הודות לתרומה יוצאת דופן וההתלהבות רבת עוצמה של מייסדה והרקטור הראשון, נימי Andreatta. למעשה, אוניברסיטת קלבריה חלוץ גישה חדשה, איכשהו מהפכני, ארגונית מורכבת ביצירת מחלקות. כגון פריסה ארגונית הייתה שונה לחלוטין מהדגם שעליו הפעילות המדעית האקדמית הייתה מבוססת עד אותו רגע.

לפיכך, האוניברסיטה שלנו התחילה רפורמה אקדמית, כמו גם תרבותית וארגונית אמיתית שתשאיר חותם בדמות הניסיונית ומוכוונת חדשנות שלה.

במקביל לחידוש הזה, עוד פרויקט חשוב היה גם בצנרת: אוניברסיטה שהיה לשחק תפקיד מפתח בהתפתחות ותהליכי קבלת ביחס. זה הוביל להחלטה של ​​יצירת אוניברסיטת מגורים, קמפוס - מוזרות נוספת של המוסד שלנו - על מנת להקל על אינטגרציה וחילופי תרבות. "מיכל פיזי" היה, לכן, יש צורך ליישם פרויקט תרבותי ואסטרטגי זה. כגון מטרה הייתה אז מושגת באמצעות תחרות בינלאומית לפרויקט של אוניברסיטת קלבריה, שהוא עדיין ייחודי באיטליה.

למעשה, האוניברסיטה שלנו היא רק אחד, ברמה לאומית, שנבנה כקמפוס: זה פיתוח מחוץ לגבולות העיר, עם רווחים גדולים מאוד המשתרעים על פני 200 דונם של קרקע, ועם מבנים שפותחו על אזור מכוסה כולל של 400 אלף מטרים רבועים.

המצוינות של הפרויקט ושל האופי המיוחד שלה נתמכות גם על ידי המספרים: כ -34 אלף סטודנטים, 900 מורים, 760 צוות טכני ומנהלי; 6 פקולטות, 25 מחלקות ומעל 80 קורסי לימוד (כוללים קורסים שני ומחזור יחיד, קורסי תואר מומחה); 13 מרכזים הבינמשרדית; 3 מרכזי מצוינות, 2 בתי ספר לתארים מתקדמים (בפתולוגיה קלינית וחינוך על-יסודי), בית ספר ללימודים מתקדמים במנהל ציבורי; 170 כיתות לימוד בהספק כולל של 14273 מושבים; מתקן הספרייה הגדול ביותר בדרום איטליה (כ -400 אלף כרכים, 900 מושבים ו -300 נקודות גישה למחשב); 3 מרכזי שירות משותפים; גן בוטני; מוזיאון הפליאונטולוגיה; מרכז שירות השפה; קיבולת אירוח כוללת של 3,000 מיטות; חדרי אוכל עם 1,200 מושבים (3,500 ארוחות יומיות, מעל 1 מ'ארוחות בכל שנה); 5,000 מקומות חניה; תחבורה ציבורית במשך 28 אלף סטודנטים ביום; מתקני ספורט מתקדמים לכל סוג של פעילות ספורט, גם ברמה מקצועית. יתר על כן, הקמפוס מסופק עם מרכז בריאות עם פוסט עזרה ראשונה, סניף בנק, דואר, שני תיאטראות (עם 207 מאה מושבים, בהתאמה); שני בתי קולנוע, עם קיבולת של 250 מקומות ישיבה כל אחד; שני תיאטראות חיצוניים; ומשתלת יום (אחד מכמה באיטליה סוג זה) לילדים מעל גיל 50 לשלושה חודשים לשש בן.

האוניברסיטה גם קידמה יותר מ -220 הסכמים דו-צדדיים עם אוניברסיטאות אירופאיות המשתתפות בLLP - תכנית למידה לכל החיים (תוכניות סוקרטס ולאונרדו לשעבר), ללימוד ולפעילות מחקר (עם כ -320 תלמידים יוצאים ומעל 110 תלמידים נכנסים בכל שנה), ו עם קונסורציומים הוקמו באוניברסיטות איטלקיות וזרות אחרות עם נוף לפיתוח שירותים למיקומם של התלמידים בחברות אירופאיות או מרכזי מחקר וארגון קורסי דוקטורט.

נתונים אלה מציבים את אוניברסיטת קלבריה בעמדה מובילה בקרב האוניברסיטאות איטלקיות הגדולות ביותר, כלתקני איכות שירות ויעילות.

אבל דמויות אינן אמת המידה היחידה למדידת ההצלחה של האוניברסיטה שלנו. למעשה, היא צברה עמדות מצטיינים בקנה מידה לאומי, על שהשיג משאבים רבים שיוקצו לפעילויות הוראה ומחקר באמצעים תחרותיים, רק לאחר שעבר בדיקות בחירה קפדניים.

זה כאן, בקמפוס זה נקבע להפליא במסגרת מדהימה של אור וצבעים, שבו אנו עובדים וכל כך הרבה אנשים עבדו כדי לשפר את עצמם ואחרים; זה מכאן ש, על כמה עשרות שנים הבאות, שראינו כל כך הרבה תלמידים שהמריאו לכיוון קריירה מקצועית ואקדמית מבריקה.

הוא כאן, בסביבה ידידותית ופונקציונלית זו, שאנו רואים כל כך הרבה בני נוער לגדול ולאמן כל יום, מוכנים לעבוד את דרכם מעלה ולייצא את המוניטין של האוניברסיטה ברחבי העולם.

זה שהם, התלמידים שלנו, מי טוב יותר להציג את אופייה המיוחד של האוניברסיטה שלנו. והם מיוחדים כמו המקום שבו הם מקבלים את הכשרתם. הם מיוחדים בגלל קלבריה ודרך חיים שלנו להרגיל אותם להיות גמישות וסובלניות, עדיין בזדון ותקיף במראים את היכולות שלהם, ובכך לתרום ללשבור סטריאוטיפים מסוימים ידוע, ובאופן כללי לא מבוסס,.

הם פשוט מיוחדים כמו הניסיון מורכב מהיבטים חברתיים ובין-תחומיים, כמו גם חילופי תרבות שרק קמפוס גדול יכול להציע. בדפים אלה, התכונות העיקריות, כמו גם את ההוראה ונכסים ארגוניים, מה שהופך את הקמפוס הזה unicum באיטליה, יוצגו בקצרה.

מיקומים

רנדה

University of Calabria

כתובת
Università della Calabria
via Pietro Bucci
87036 Arcavacata di Rende, Cs

רנדה, קלבריה, איטליה
אתר אינטרנט
טלפון
+39 0984/495060

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך