University at Baku Eurasian University

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

עלינו

האוניברסיטה בבאקו האירו-אסיאנית הוקמה על ידי רופא למדעי הפילולוגיה, הפרופסור נאים חוסיינלי ב- 30 באפריל 1992, תחת השם "המכללה הגבוהה לדיפלומטיה". המטרה העיקרית להקמת מכללה מסוג זה הייתה להכין מומחים לעבודה בשגרירויות במדינות זרות ושירותים קונסולריים, מבנים אחרים המייצגים ארגונים בינלאומיים, דיפלומטים, מתורגמנים סינכרוניים, עיתונאים ועורכי דין, מומחים מומחים של מדינות המערב והמזרח. כולל הסמכת קדרים הפועלים ברמה הדיפלומטית ומבצעים עבודות מחקר מדעיות לגבי התחומים הראויים. 1992-1993 ניתן לאפיין את תקופת הכנת הקבלה לסטודנטים, כמו גם הגדרת פעילות אפקטיבית של האוניברסיטה כמרכז מדעי-מחקרי. בדיוק בתקופה זו נערכו באוניברסיטה מחקרים מדעיים בשדות, והינם חדשים לחלוטין עבור הרפובליקה שלנו: מחקרים על בעיות מהותיות ויישומיות של מדיניות חוץ ודיפלומטיה; מחקרים על מחקרים באזרבייג'ן; לארגן הכנת פרסומים מדעיים; בניית מערכת מידע על השדות המתאימים וכו '.

בהתחשב בעובדה שהמכללה הגבוהה לדיפלומטיקה הבטיחה אחדות מקורית של חווית ההכשרה וההכנה של הצוות, בעלת מערכות יחסים בינלאומיות רחבות ופוריות, בעלת יכולת להבטיח תהליך הוראה, הבטחת ציוד מתודי איכותי, בעל פוטנציאל מודרני משמעותי. בסיס טכני ומומחים מדעיים-פדגוגיים מתקדמים, כמו גם בוגריו המייצגים בזירה המקומית והבינלאומית ברמה הגבוהה ביותר, משרד החינוך באזרבייג'ן פנה לשנות את שמו לאוניברסיטה הדיפלומטית של באקו בשנת 2005. לכן, המכללה הגבוהה לדיפלומטיה נרשמה כ האוניברסיטה הדיפלומטית של באקו מאז ה- 30 ביוני 2005 והיא נרשמה תחת שם האוניברסיטה של באקו האירו-אסית (BAAU) מאז ה- 26 במאי 2006. נכון להיום היא פועלת כאוניברסיטת באקו האירו-אסית.

הכנת מומחים בתחומי יחסים בינלאומיים, משפט בינלאומי, עיתונאות בינלאומית, יחסים כלכליים בינלאומיים, תרגום סינכרוניה (אנגלית, גרמנית, צרפתית, ערבית, טורקית), מחקר אזורי (ארה"ב וקנדה, מדינות אירופה, המזרח התיכון, המזרח הרחוק והמזרח הרחוק) מדינות) לראשונה ברפובליקה נקשרת רק בשם המכללה הגבוהה לדיפלומטיה.

המטרה העיקרית של BAAU היא לייצג את מערכת החינוך והפוטנציאל המדעי של אזרבייג'ן בהצלחה ולהכין מומחים בעלי השכלה גבוהה שיעמדו בדרישות התקנים המודרניים. ניסיון בהכנת מומחים המבוסס על פרופיל ההדרכה הבינלאומי היה אחד ההוראות העיקריות עבור BAAU. כדי להשיג יעד זה בנה BAAU קישורים לשיתוף פעולה פורה על הצוות והסטודנטים, כמו גם חילופי ניסיון עם מספר מוסדות, סילבוסים ותכנית הלימודים נערכה על בסיס תקני חינוך בינלאומיים. כל הגורמים הללו סללו את הדרך ל BAAU לזכות במעמד גבוה בקרב שאר האוניברסיטאות.

מאז יום קיומו, הבינה BAAU ניהול וארגון של תהליך החינוך על בסיס עקרונות מדעיים, הרחק מהסטראוטיפים המסורתיים ומובחנים על ידי הדמוקרטיה. כתוצאה מיישום תכניות חינוך חדשניות העומדות בדרישות לאומיות ובינלאומיות, גם בתקופה שלא הייתה מספיק גישה ציבורית בהבנת מגזר החינוך הפרטי בארצנו, השיגה BAAU כדי לזכות בתשומת לבם של צעירים.

121770_54e5d044495ba514f6da8c7dda7930791c3bd8e2554c704c73267fd59744c451_1280.jpg

מדוע אנו בוחרים BAAU?

אוניברסיטת העבר והעתיד כאחד

האוניברסיטה הפרטית הראשונה של אזרבייג'ן שלקחה יוזמות רבות; במהלך יותר מעשרים שנות פעילות היו בו אלפי בוגרים בעלי הכשרה גבוהה התורמים להתפתחות מהירה של המדינה; בעל מוניטין ורשת יחסים בינלאומית רחבה BAAU מחשיב כי להיות מועיל לאנשים זו המשימה העיקרית שלה והיא מחדשת לצמיתות.

חינוך איכותי

 • ל- BAAU אינדיקטורים גבוהים לאיכות החינוך;
 • תהליך חינוך מבוסס על תהליך בולוניה;
 • תעודת הבגרות שלו מוכרת בכל האוניברסיטאות הממלכתיות והפרטיות, כמו גם בחו"ל;
 • BAAU מממש פרויקטים שונים בתחום המחקרים האקדמיים;
 • BAAU שלחה הרבה סטודנטים לחו"ל שרצו להמשיך בחינוך במדינות זרות;
 • באוניברסיטה יש פרופסור וצוות מורים מקצועי, משכיל היטב;
 • BAAU כוללת ספרייה מאובזרת עם אלפי ספרים, מערכת קטלוגים אלקטרוניים ואולם קריאה גדול;
 • BAAU נותן סיכוי לקבל ידע מעמיק של לימוד שפות בשפות רוסית, אנגלית, גרמנית, צרפתית, טורקית וערבית.

מרכז הכשרה לסטודנטים זרים

מרכז הכשרה לסטודנטים זרים שהוקם בשנת 2015 תוך התחשבות בהרחבת היחסים הבינלאומיים של BAAU והגברת העניין של סטודנטים זרים ב- BAAU. זה מכין את הסטודנטים להמשך לימודים ב BAAU או באוניברסיטאות אחרות. האימונים במרכז נערכים ברוסית או באנגלית בהתאם לבחירת התלמידים.

האוניברסיטה יוצרת את כל התנאים עבור הסטודנטים הזרים שזה עתה הגיעו להרגיש ביטחון ונוח מהימים הראשונים שלהם ב BAAU.

התלמידים מקבלים תעודה לאחר סיום הלימודים בהכשרה וזה סולל להם את הדרך להצליח בחיי הקריירה והחינוך העתידיים שלהם.

המרכז משתף פעולה באופן פעיל עם מוסדות ומרכזים של מדינות שונות בעולם ומצטרף לפרויקטים בינלאומיים.

מרכז הספרייה והמידע

המטרה העיקרית של הספרייה

הספרייה עשירה בספרי מהדורה מוגבלת: "דדה קורקוט" (1963), "נאצים חכמת יצירתיות" (1967-1968), מחמוד קשגרי "דיוואני לוגאקי טורק" (2006), "שטיחים אזרביגיים: קבוצת טבריז" (2013), "Molla Nasraddin" (1988) ואחרים.

במרכז יש פינות המוקדשות לחייו ולפעילותם הפוליטית של המנהיג הלאומי היידר אלייב והנשיא אילהם אלייב.

מרכז מחקר טורקולוגי

מרכז המחקר הטורקולוגי הוקם בשנת 1999 על ידי רקטור BAAU, פרופ '. חוסינלי נאצים. המרכז, הראשון מסוגו באזרבייג'ן, מבצע מחקרים מקיפים על כל כיווני הטורקולוגיה. הוא חוקר שפות, היסטוריה, ספרות, פולקלור, תרבות ואתנולוגיה של אנשים הדוברים שפות טורקיות ועמים טורקים בהקשר כרונולוגי והשוואתי.

המחקרים שעסקו בנושאים שונים על מדינות טורקיות סווגו במרכז. ניתוח היסטוריה, מדע, תרבות, אמנות, מסורות של המדינות הטורקיות הוא המשימה העיקרית של המרכז.

מרכזי מילון מונחים הכוללים הסבר על ביטויים, מונחים, מילים וניבים בניבים הטורקיים. הספרים הבאים נחקרים כעת:

 1. "קברים של השושלת העות'מאנית" מאת חכקי אואל, 1992.
 2. "חוקים שומריים, בבלים, אשוריים וסדר אממי שדוגה" מאת Mebrure Tosun ו- Kadrije Yalvac, 2002.
 3. "מילון ניבים טורקי", 1991.
 4. "אלטיי אפיקס" מאת איברהים דילק, 2007.
 5. "מילון מונחים ומונחים היסטוריים עות'מאניים" מאת מהמט זקי פאקאל, 1993.
 6. "מילון טורקי" מאת עלי פוסקולוגלו, 2010.
 7. "מילון מונחים פילוסופי" מאת אחמט סביצ'י, 2003.

1350 ספרים מקודדים (בעיקר בטורקית) מוחזקים ב- Hearth Turkish הפועל תחת המרכז. המרכז מספק מגוון רחב של מחקר מעמיק בתחום Sumerologia. מחקריו המדעיים ארוכי הטווח של נאצים חוסיינלי ראויים לציון בעניין זה. מאמריו על התרבות השומרית, ספרים על הקבלות לקסיקליות הם מקורות חשובים.

המרכז תורם את ארגון האירועים המשותפים בהשתתפות נציגי המדינות הטורקיות וכן פיתוח יחסים על מדע, תרבות, ספרות, אמנות וכו '.

מרכז הספרייה והמידע ממשיך לעמוד בקצב ההתפתחות של משאבים אלקטרוניים וטכנולוגיות תכנות, תוך יישום מערכת קטלוגים מקוונת חדשה ותכנון למסירת מסמכים אלקטרוניים לשולחן העבודה של עובדי המרכז.

ספריית BAAU מאכלסת אוספים עשירים של ספרים, כתבי עת, עבודות מחקר בתחומים שונים.

מיקומים

באקו

כתובת
Ac.Hasan Aliyev street, 135 A
AZ1073 באקו, באקו, אזרבייג'ן