International Anti-Corruption Academy (IACA)

מבוא

קרא את התיאור הרשמי

ברוך הבא לאקדמיה הבינלאומית נגד שחיתות

International Anti-Corruption Academy (IACA) היא ארגון בינלאומי שמוקם בלקסנבורג, אוסטריה. זהו המוסד העולמי הראשון מסוגו, המוקדש להתגבר על חסרונות עכשוויים בידע ופרקטיקה בתחום האנטי-שחיתות ומבקש להעצים אנשי מקצוע לאתגרי המחר. האקדמיה מציעה הכשרה סטנדרטית ומותאמת אישית, תכניות תארים אקדמיים, הזדמנויות לדיאלוג ונטוורקינג ופעילויות חשיבה נגד שחיתות וביצוע מידות. היא מספקת גישה הוליסטית חדשה לחינוך ומחקר נגד שחיתות, מספקת ומאפשרת אימונים נגד שחיתות למתרגלים מכל מגזרי החברה, ומספקת תמיכה ועזרה טכנית למגוון רחב של בעלי עניין. שיתוף פעולה בינלאומי, שיתוף ידע וחוויות ותמיכה הדדית הם היבטים מהותיים במנדט של IACA. הארגון יוזם על ידי INTERPOL, משרד האו"ם לסמים ופשע (UNODC), המשרד האירופי למניעת הונאה (OLAF), הרפובליקה של אוסטריה ובעלי עניין אחרים. זה הפך לארגון בינלאומי ב- 8 במרץ 2011, וכיום הוא מונה 78 מחוזות, כולל ארבעה ארגונים בינלאומיים. IACA הוא משקיף על העצרת הכללית של האו"ם, GRECO, ECOSOC והארגון הבינלאומי להגירה (IOM), והתקבל במפורש על ידי מערך של החלטות בינלאומיות. IACA מתבונן במגוון גיאוגרפי ותרבותי ומבקש שותפויות רחבות עם מוסדות במגזר הציבורי והפרטי, ארגונים בינלאומיים ולא ממשלתיים והחברה האזרחית. זה עובד יחד עם שותפים אלה כדי לארגן יחד אימונים נגד שחיתות ומשתתף באירועים בינלאומיים אחרים כספונסר או ספק מומחיות. בנוסף, דיקן IACA, חברי סגל ונציגים בכירים מרצים (אורחים) באופן קבוע ותורמים להתייעצויות וקבוצות עבודה בינלאומיות נגד שחיתות, מועצות ייעוץ, כנסים, וישיבות. במתן חינוך ומחקר נגד שחיתות, IACA שואפת למסע בלתי פוסק לכדי מצוינות, רוח של חדשנות, ומחויבות להנגיש את עצמה לנגישה לאנשים מכל רחבי העולם.

גישתנו

51cb676acaa7cחינוך נגד שחיתות שהוצע בעשורים האחרונים היה אד-הוק במקרה הטוב, לעתים קרובות חסר התמחות ומסגרת כוללת. הוא סבל מפרטיקוליזם חינוכי ובמקרים מסוימים אף מבדיליות ובכך סיפק תוצאות מוגבלות בטווח הרחוק. בתגובה לחסרונות אלה תוכנן הגישה ההוליסטית של IACA. גישה שהיא בינלאומית בקייטרינג לפינות שונות בעולם ולצפייה במגוון אזורי; בין-תחומי להבטיח כי כל היבט נושאי של שחיתות, אקדמי ומעשי, נלקח בחשבון; בין מגזרים בקשר בין מתרגלים לחוקרים, המגזר הציבורי עם המגזר הפרטי, אקדמאים עם החברה האזרחית; אינטגרטיבי, במתן ידע וכלים מעשיים החלים על חלקים שונים בעולם; ובר קיימא, בהצעת פתרונות בר קיימא. כדי שעבודה נגד שחיתות תהיה אפקטיבית, מתרגלים צריכים לצאת מתחום ההתמחות שלהם בכדי להבין באמת את האופן השזור בו מאיים זה מתבטא, ולהשתמש בידע של תחומים אחרים כמו גם של עמיתיהם המגוונים. לצורך אסטרטגיה יסודית נגד השחיתות בכל מערכת, חברה או מפעל, יש לקחת בחשבון היבטים שונים, להעריך מדיניות חוצה מגזרים ולבדוק שיטות בינלאומיות וספציפיות למדינות. 51cb6740977ad

המשימה שלנו

המשימה העיקרית שלנו היא לספק ולהקל על חינוך והכשרה נגד שחיתות לאנשי מקצוע ומתרגלים מכל המגזרים. אנו מספקים מחקר ופלטפורמות לדיאלוג ורשתות, המאגדים מומחי שטח המאפשרים פיתוח אסטרטגיות והנחיות מבוססות-קיימא. תכניות הלימודים ההוליסטיות שלנו עוסקות במגוון רחב של תחומים ומגוונים לאזורים שונים בעולם. יתרה מזאת, אנו מקדמים את ההבנה של האופי השורר וההרסני של השחיתות ובכך אנו קוראים לקונטקסטואליזציה רחבה יותר. אנו מעודדים את האחריות החברתית של כל המגזרים ושינוי עמדות בעניין זה. אנו מחויבים מאוד לשיתופי פעולה בינלאומיים, דיאלוג ישיר ושותפויות רחבות כאמצעי להחלפת מומחיות וסולידריות רבה יותר במאבק בשחיתות. רשת הבוגרים שלנו מספקת שיתוף רציף של חוויות ושיטות עבודה מומלצות, עזרה טכנית הדדית והידע העדכני ביותר. אנו תופסים את בוגרינו כשגרירים וכחלק מברית עולמית הולכת וגוברת נגד השחיתות.

החזון שלנו

אנו רואים לא לא מתפשר! לשחיתות כזכות בסיסית לכל החברות שלנו. חזוננו הוא אפוא לתרום באופן מהותי למאבק העולמי בשחיתות ולהפוך למוסד החינוכי המוביל בהכרזתו. אנו מרכז מצוינות בינלאומי, חדשני ובעל שם עולמי, המעצים אנשי מקצוע. אנו מקדמים את היעדים של אמנת האו"ם נגד השחיתות, מקדמים את שלטון החוק ומספקים תמיכה וסיוע טכני למדינות, ארגונים, תאגידים ובעלי עניין אחרים. מכיוון ששחיתות אינה יודעת גבולות, משפיעה על כל מדינות ומגזרי החברה ולא ניתן לתקן באמצעות שיטות חינוך מסורתיות בלבד, החזון שלנו הוא להתמודד עם תופעה גלובלית זו עם גישה חדשה והוליסטית. גישה זו היא:

  • בינלאומי - התבוננות במגוון האזורי, שירות בכל פינות העולם, וחזית את ההיקף הרחב ביותר האפשרי
  • בין-תחומי - מתן ידע ומומחיות מתחומים אקדמיים ולא אקדמיים שונים
  • בין מגזרים - קייטרינג לכל מגזרי החברה
  • אינטגרטיבי - גישור על הפער בין תיאוריה לפרקטיקה על ידי הצעת ידע וכלים תיאורטיים ומעשיים
  • בר קיימא - חתירה לפתרונות ושירותים ארוכי טווח וארוכי טווח

הערכים שלנו

הערכים שלנו משקפים את הפרקטיקות שלנו. אנו מחזיקים ביושר, אמינות, אחריות, שקיפות, ערכים אתיים ומערכות מבוססות זכות. אי-חלקיות ושמירה על עמדה בלתי-משוחדת הם גם ערכי הליבה שלנו. כל העבודה שלנו תונע על ידי מצוינות. אנו מעריכים את מערכות היחסים שפיתחנו עם התלמידים, הצוות ובעלי העניין שלנו. אנו שואפים להבטיח גיוון גיאוגרפי. הערכים שלנו תואמים את הכלים העיקריים הבינלאומיים נגד השחיתות וההכרזה האוניברסלית על זכויות האדם. אנו נאמנים לערכים אלה, באופן מוסדי ואישי, ומשתלטים באופן מחויב על האחריות לדבוק בהם.

מיקומים

לקסנבורג

International Anti-Corruption Academy

כתובת
International Anti Corruption Academy
Muenchendorfer Strasse 2
Laxenburg

2361 לקסנבורג, אוסטריה תחתית, אוסטריה
אתר אינטרנט
טלפון
+43 2236 710 718 101

מלגת Keystone

גלה את האפשרויות שהמלגה שלנו יכולה להעניק לך